Ripsmepikendused

Praegune ripsmepikendus erineb vana aja kunstripsmete paigaldamisest. Need kleebiti ühtse kaarena ülalau külge. Praegused ripsmed kinnitatakse oma ripsmete külge kautšukipõhise liimiga ega häiri oma ripsmete kasvu. Soobli-, naaritsa-, siidi- või nailonripsmeid on kas 2-5 karva kaupa pundis ning neid läheb ühe silma peale 10-15 või siis kinnitatakse need ühe karva kaupa.
Hiljuti veel tegid ripsmepikenduse maailmaturul ilma jaapanlased, nüüd on nendele järele jõudmas Hiina ja Lõuna-Korea, kust ka meie materjali hangime.

Ripsmepikendused
Nagu iga muu asja juures, on ka ripsmepikenduste paigaldamisel oma poolt- ja vastuargumendid.
Ripsmepikenduste poolt:
* Pilk on ilmekam, naiselikum, isegi romantilisem.
* Pikenduseks kasutatakse erineva pikkusega karvu ning saavutatakse sellega päris loomulikku ilmet.
* Ripsmepikendust saab teha nii loomulikku kui ka voluumikamat.
* Ripsmete tihedusega võib korrigeerida silmakuju – silmad paistavad suuremad ja lau välisnurk on ülespoole.
* Alumised ripsmepikendused teevad väljanägemise nooremaks.
* Ei pea enam hommikuti ripsmeid värvima, koolutama, õhtuti meiki ära võtma.

Ripsmete
Ripsmepikenduste vastu:
* Ei kesta kaua, mis on tingitud oma ripsmete elueast, tavaliselt ligi 3 nädalat. Soovitatav on iga 3 nädala järel käia hoolduses.
* Oma ripsmed lähevad nõrgaks. Esineb üsna tihti, eriti kui ripsmepikendusi pannakse liiga palju ja liiga tihedalt – need on lihtsalt liiga rasked oma ripsmete jaoks.
* Allergilised reaktsioonid. Kui teil esineb allergiat, öelge seda meistrile enne protseduuri. Materjale on erinevaid ning alati võib leida sobivat.
* Draamakuninganna pilk. Liiga teatraalne tulemus on tingitud liigsuure tiheduse ja vale värvi ripsmete valikuga. Kuigi paljuski on see harjumuse küsimus. Valikus on pikkusega 8 kuni 14 mm ning väga erinevat värvi ripsmepikendused – mustad, pruunid, lillad, sinised,. Mõelge valiku peale ja pidage meistriga nõu.
* Mõningad piirangud, kuigi ei midagi erakordset: ei tohi magada näoga padja sees, ripsmepikendused ei salli klooritud ega soolast vett, nii et basseinis ja meres ujumisega tuleb piiri pidada. Ka saunas ja solaariumis viibimise aega tuleb piirata. 48 tundi pärast pikenduste paigaldamist tuleb olla eriti hoolas – ei tohi silmi hõõruda, kasutada rasvaseid kreeme, kanda läätsi. Samuti ei tohi paigaldada ripsmepikendusi ärritunud või mingi muu (tervise)häda all kannatavatele silmadele.

Muide, nagu alati on plussid ja miinusid.

Draamakuninganna